Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Janowie

Zakup przenośnej infrastruktury turystycznej w celu promocji zasobów obszaru Rybackiej Lokalnej Grupy Działania "Jurajska Ryba"

po_ryby.JPG

NAZWA OPERACJI:

PROGRAM:

Programem Operacyjnym "Rybactwo i Morze",

DZIAŁANIE:

„Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność" w ramach Priorytetu 4 "Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”

ZAKRES OPERACJI:

Tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką

CEL OPERACJI:

Celem operacji jest zakup przenośnej infrastruktury turystycznej spełniającej funkcje edukacyjne, promujące obszar Rybackiej Lokalnej Grupy Działania "Jurajska Ryba". KOSZTY OPERACJI: Całkowita wartość operacji: 89 219,00 zł Wartość dofinansowania: 74 997,00 zł

OKRES REALIZACJI:

Data wydarzenia: 20.12.2018 – 30.09.2019 r.
Data złożenia wniosku o płatność pośrednią 30 września 2019 r.

Beneficjent projektu:

Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Janowie

CEL OGÓLNY LOKALNEJ STRATEGII ROZWOJU

ZACHOWANIE, OCHRONA I PROMOCJA ZASOBÓW OBSZARU RLGD „JURAJSKA RYBA”

CEL SZCZEGÓŁOWY LOKALNEJ STRATEGII ROZWOJU

Specyfika obszaru wspiera rozwój społeczny związany z tradycją i kulturą rybacką obszaru RLGD „Jurajska Ryba”

PRZEDSIĘWZIĘCIE LOKALNEJ STRATEGII ROZWOJU

Tworzenie stałej i przenośnej infrastruktury edukacyjnej, handlowej oraz ekzpozycyjnej oraz jej wyposażenia

OPIS OPERACJI

Celem zadania jest zakup przenośnej infrastruktury turystycznej spełniającej funkcję edukacyjne, promujące obszar Rybackiej Lokalnej Grupy Działania Jurajska Ryba. W ramach zakupu zamierzamy zakupić mobilny zestaw podestów scenicznych umożliwiający stworzenie dowolnej konstrukcji służącej ekspozycji przyrodniczych, kulturalnych, turystycznych RLGD Jurajska Ryba. W ramach zakupu planujemy również zakupić 3 szt. namiotów modułowych. Namioty ze umożliwia organizację wydarzeń bez względu na warunki atmosferyczne.

Celem operacji jest:
- upowszechnianie kultury i dziedzictwa kulturowego obszaru działalności Rybackiej Lokalnej Grupy Działania „Jurajska Ryba”
- umożliwienie społeczności bezpośredniego kontaktu z gwiazdami znanymi z mediów
- promocja edukacyjna i informacyjna w odniesieniu do regionu i gminy,
- stworzenie kulturowej bazy rozrywkowej jako alternatywy dla wypoczynku młodzieży,
- powiększenie stopnia znajomości regionu wśród turystów z całej Polski, - propagowanie idei współzawodnictwa i partnerstwa,
- promocja aktywnego, rodzinnego wypoczynku
- powiększenie liczebności segmentu konsumentów usług turystycznych,

Kosztami kwalifikowanymi operacji były koszty związane z zakupem niezbędnych elementów składających się na kompletny zestaw umożliwiający ułożenie podestu o maksymalnej powierzchni 8 m na 6 m zarówno w plenerze jak również w pomieszczeniach (np. salach gimnastycznych). Zestaw ten jest wykorzystywany do upowszechniania kultury i dziedzictwa kulturowego obszaru działalności Rybackiej Lokalnej Grupy Działania Jurajska Ryba.

Styczeń 2022

Facebook SOKiS