Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Janowie

O instytucji

Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Janowie w swojej działalności skupia się na dwóch obszarach. Pierwszym z nich jest organizacja zajęć z zakresu edukacji kulturalnej i artystycznej. Należą do nich zajęcia plastyczne, ceramiczne – skierowane również do osób dorosłych, warsztaty teatralne, kółko gitarowe. Rozpoczęliśmy również działalność eko-pracowni, czyli tematycznych spotkań dla dzieci z klas 0-3 oraz zajęcia pod nazwą Ruchy nasz Maluchy – dedykowane najmłodszym dzieciom. Oprócz zajęć w siedzibie SOKiS, od wielu lat, organizujemy zajęcia sportowo – rekreacyjne w świetlicach wiejskich i w szkołach podstawowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Tradycyjnie też, w okresie ferii zimowych, zapraszamy dzieci do skorzystania z bogatego programu warsztatów i wycieczek przygotowywanych specjalnie na tę okazję.
Drugim obszarem działalności Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Janowie jest organizacja imprez plenerowych i okolicznościowych oraz wydarzeń o charakterze lokalnym. Do największych realizacji należy Magia Światła i Dźwięku – towarzysząca Mistrzostwom Balonowym, Święto Pstrąga i Święto Jurajskiej Ryby oraz Juromania -Święto Szlaku Orlich Gniazd.
Oprócz działań edukacyjnych, promocyjnych i turystycznych Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Janowie zarówno jako instytucja, jak i zespół pracujących tu osób, chętnie włącza się w zbiórki i akcje na rzecz dobra społecznego i pomocy potrzebującym. Do takich akcji należy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, zbiórka zabawek, a także całoroczna zbiórka nakrętek „Zakręceni na pomaganie”.
Zapraszamy do korzystania z bezpłatnych zajęć, których oferta jest stale udoskonalana i dostosowywana do potrzeb najmłodszych mieszkańców.
Na naszej stronie jak również profilu FB informujemy na bieżąco o realizacji planowanych przedsięwzięć, a także o najnowszych inicjatywach, pomysłach, akcjach i konkursach.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Facebook SOKiS

Zespół Folklorystyczny Janowianie

Jurajski Klub Seniora

MÓJ PRZYJACIEL ZWIERZ - 9 EDYCJA

WOŚP